Про нас

Декан судово-адміністративного факультету —

Тодощак Олег Володимирович
кандидат юридичних наук, доцент

Структурний  підрозділ  був створений у жовтні 2005 року на базі факультету державного управління та міжнародно-правових відносин з метою вдосконалення структури ВНЗ та впорядкування її відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту», підвищення якості підготовки фахівців для роботи в судових органах, органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, Державної судової адміністрації, правоохоронних органах (Службі безпеки України, прокуратурі, поліції), юридичних службах, в організаціях та на підприємствах море-господарського комплексу, громадських правозахисних об’єднаннях. Назва факультету — «судово-адміністративний» — підкреслює два основних моменти. По-перше, певну спадковість профільної підготовки фахівців. Факультет державного управління традиційно готував кадри для рад та адміністрацій всіх рівнів, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, різних юридичних служб. Ці напрямки збережені на факультеті і зараз, про що свідчить друга частина назви — «адміністративний» (у перекладі з латинської  administratio — управління).По-друге, факультет є профільним структурним підрозділом НУ «ОЮА», який здійснює базову підготовку кадрів для судової системи. Структурний підрозділ постійно розширює сферу своїх інтересів. Так, у 2013 році був укладений договір про цільову підготовку фахівців з Міністерством доходів і зборів України, що дає додаткові можливості для профорієнтації та майбутнього працевлаштування наших випускників. Саме на судово-адміністративному факультеті здійснюється підготовка фахівців в галузі морського права (морське приватне право, інформаційне забезпечення море-господарського комплексу, санкціоноване втручання у сферу торговельного мореплавства, організація захисту прав моряків). Цей напрям підготовки кадрів є абсолютно унікальним не тільки в межах НУ «ОЮА», але і в масштабі країни в цілому. Судово-адміністративний факультет Національного університету «Одеська юридична академія» здійснює підготовку правознавців за двома спеціалізаціями: правосуддя та публічне адміністрування. На сьогоднішній день на факультеті навчається 1008 студентів, у тому числі іноземців (громадян  Молдови, ПМР, Азербайджану, Туреччини). Професорсько-викладацький склад факультету органічно поєднує в собі як досвідчених, іменитих вчених-викладачів, так і молодих, що дозволяє підтримувати в колективі найсприятливішу атмосферу і тісні контакти зі студентами усіх курсів.

У 2015 році в столиці Республіки Білорусь, Мінську,відбувся IV Міжнародний студентський конкурс із міжнародного торгового права і міжнародного арбітражу ICCLexMercatoria. Команду Національного університету «Одеська юридична академія» з гідністю представляли студентки 4-го курсу судово-адміністративного факультету Владислава Скороход та Людмила Редько. Змагалися за перемогу більш, ніж 15 команд з різних країн світу, однак саме наші студенти посіли в конкурсі ICC почесне перше місце. Ця перемога є безпрецедентною не тільки для нашогоУніверситету, але й для України в цілому, і ми пишаємося, що ці студентки навчаються саме на нашому факультеті. Також слід відзначити, що студентка 4-го курсу судово-адміністративного факультету Владислава Скороход здобула перемогу в номінації «Кращий оратор» і отримала запрошення на стажування у провідній юридичній фірмі Baker&MacKenzie.

В Національному університеті «Одеська юридична академія» проходив ювілейний 10-й Всеукраїнський брейн-ринг «Знавці Конституції» на Кубок Президента НУ «ОЮА», який проходив в рамках «Ювілейного правничого вікенду». Команда НУ «ОЮА», в складі якої були студенти судово-адміністративного, здобули перемогу в фіналі.

На факультеті практикуються різноманітні форми організації дозвілля студентів. Кожного року групу  кращих представників факультету в період зимових та літніх канікул заохочують путівками на бази відпочинку в Карпати та Затоку. Студенти беруть активну участь в організації та проведенні КВК Університету, конкурсів «Студентська весна», «Міс-Академія», «Веселі старти» Дня факультету, брейн-рингу «Знавці Конституції». З ініціативи студентів факультету проводяться дружні спортивні змагання між викладачами кафедр та студентами, День посмішок, благодійні поїздки до шкіл-інтернатів, навчально-пізнавальні екскурсії до визначних місць України та Одещини й інші заходи.

Конкурс «Міс НУ ОЮА-2017» відзначився здобуттям двох титулів для судово-адміністративного факультету. Студентка 3-го курсу Шувалова Вероніка здобула титул Міс НУ ОЮА-2017, студентка 1-го курсу Трофименко Марина - ІІ віце-міс НУ ОЮА-2017.

Студентам факультету надаються широкі можливості для заняття спортом. Чимало іменитих спортсменів серед нинішніх студентів факультету — чемпіонів України, майстрів спорту міжнародного класу, переможців міжнародних турнірів.

Студентка 5-го курсу судово-адміністративного факультету Ірина Зарецька на чемпіонаті світу з карате серед кадетів, юніорів та молоді виборола першість у розділі «куміте» (контактні поєдинки). Ірина у красивому стилі пройшла шістьох суперниць і, здолавши у фіналі японку Морігучі, піднялася на найвищу сходинку п’єдесталу. Це перше золото України на чемпіонатах світу з карате WKF (World Karate Federation).

З метою захисту прав студентів, сприяння Гармонійному розвитку їх особистості, формування у них навичок майбутнього організатора, керівника, а також з метою залучення студентів до управління факультетом створено органи студентського самоврядування — студентську раду факультету та старостат.

На основі студентського наукового товариства судово-адміністративного факультету діють гуртки, де студенти займаються розглядом актуальних проблем сучасного правознавства. Під час засідань гуртків викладачі кафедр діляться зі студентами не тільки теоретичними знаннями, а й практичним досвідом.

Студенти беруть активну участь у міжнародних, всеукраїнських та академічних науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, тренінгах. Вдало поєднують здобуті теоретичні знання на практиці в судах загальної юрисдикції, органах виконавчої влади та протягом всього навчання практикують надання правової допомоги в Юридичній клініці Національного університету «Одеська юридична академія».

Високий рівень кваліфікації наших випускників гарантує успішне працевлаштування в будь яких органах, установах та організаціях незалежно від форми власності, зокрема судових органах, СБУ, органах виконавчої влади і місцевого самоврядування, державної фіскальної служби (податкових та митних органах).